خبر خبر

جهش بي‌سابقه آمار پروازهاي خارجي فرودگاه يزد درنوروز96
مديركل فرودگاه‌هاي استان يزد از رشد چشمگير آمار پروازهاي خارجي فرودگاه بين المللي يزد نسبت به سال1395خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل فرودگاه هاي استان يزد؛«عباس محمدي»مديركل فرودگاه هاي استان يزد با اشاره به اینکه  تشکیل کمیته تسهیلات نوروزی در فرودگاه بين المللي يزد و تمهیدات لازم برای انجام پروازهای نوروزی و تلاش همه نهادها و ارگان‌های مستقر در فرودگاه موجب افزایش فوق العاده در آمار مسافر و پرواز فرودگاه يزد در ایام نوروز 96شد، گفت: در بخش پروازی در فاصله زمانی 25 اسفند تا 15 فروردین تعداد 338 پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه بين المللي يزد انجام گرفته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل(280 پرواز)  از افزایش نزدیک به  21 درصدی برخوردار است.

وي عنوان کرد: پیش از این وعده دادم كه آمار پروازهاي خارجي فرودگاه بين المللي يزد از يك جهش قابل توجه برخوردار خواهد شد كه اکنون با افزايش بيش از 200 درصد اين پروازها شاهد تحقق اين وعده هستيم.

محمدي با تاکید بر اینکه این میزان افزایش پروازخارجي در فرودگاه بين المللي يزد بی‌سابقه بوده، افزود: اين افزايش به دليل رايزني‌هاي گسترده اين اداره‌كل با شركت‌هاي هواپيمايي مختلف صورت گرفته است به طوري كه آمار پروازهاي خارجي فرودگاه يزد از 9 پرواز در نوروز95 به 31 پرواز در نوروز امسال افزایش یافت.

مديركل فرودگاه هاي يزد با اشاره به آمار مسافری فرودگاه بين المللي يزد در ایام نوروز96 نیز گفت: در این بخش نیز شاهد جابجایی 38 هزارو723 مسافر بوده ایم که در مقایسه با 28هزارو416 مسافر سال قبل، افزایش 36 درصدی نشان می‌دهد.

وي همچنين با اشاره به آمار بار جابجا شده در نوروز امسال از فرودگاه بين المللي يزد نیز اظهارداشت: میزان این جابجایی 330 تن بوده است که در مقایسه با سال قبل شاهد افزایش 33 درصدی در این حوزه هستیم.

در مجموع، فرودگاه بین‌المللی يزد درتعطيلات نوروزي امسال شاهد 13 درصد افزایش پروازهاي داخلي و244درصد افزايش پروازهاي خارجي و21درصد افزايش كل پروازهاي مسافري و36درصد افزایش مسافرداخلي و45 درصد افزايش مسافرخارجي و36 درصد افزايش مجموع مسافر و27درصد افزايش بارداخلي و 91درصد افزايش بار خارجي و33درصد افزايش مجموع بار نسبت به مدت مشابه در سال پيش بود.

گفتني است میزان تاخیر پروازهای نوروزی امسال این فرودگاه نسبت به سال قبل 18 درصد کاهش یافت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد