خبر خبر

برقراری پروازهای مستقیم خارجی نیاز یزد جهانی
در حالی که کمتر از یک هفته از ثبت جهانی شهر یزد می گذرد، با حضور عباس محمدی مدیرکل فرودگاههای یزد و فاطمه دانش یزدی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، جلسه بررسی پروازهای خارجی یزد در دفتر مدیر کل فرودگاه بین المللی یزد تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان یزد؛ "محمدی "مدیرکل فرودگاه بین‌المللی یزد ازبرنامه‌ریزی‌ های جدیدفرودگاه برای افتتاح مسیرهای تازه خارجی خبر داد و گفت: همزمان با قطعی‌ شدن گواهینامه فرودگاهی فرودگاه بین المللی شهیدآیت الله صدوقی یزد بعنوان نخستین فرودگاه در سطح فرودگاه های کشور، در نظر داریم تا این فرودگاه را به یکی از فرودگاه های فعال تبدیل نماییم.

وی از برقراری سه پرواز خارجی فرودگاه یزد خبر داد و افزود: همزمان با ثبت یزد به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران در یونسکو، برنامه توسعه پروازهای خارجی دنبال می شود.

درادامه "فاطمه دانش یزدی" مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد در این جلسه ضمن تبریک ثبت جهانی شهر یزد تصریح کرد: با همت و تلاش مسئولین کشوری و همراهی و همکاری مسئولان استانی شهر تاریخی یزد، به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست ‌و دومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

وی گفت: بی شک با ثبت جهانی شهر یزد از این پس یکی از مقاصد اصلی گردشگران جهان شهر تاریخی یزد خواهد بود و سیل عظیم گردشگران به سوی این شهر سرازیر خواهد شد و جا دارد از هم اکنون زیرساختها و برنامه های مدون در این زمینه به اجرا گذاشته شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: یکی از مهمترین نیازهای زیرساختی در زمینه گردشگری شهر جهانی یزد، سفر آسان و راحت به این جهان شهر است. لذا وجود پروازهای

خارجی مستقیم به این شهر تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار است.

(باتشکر از روابط عمومی محترم اداره میراث فرهنگی استان یزد)

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد