خبر خبر

27 مرداد ماه؛ اولين پرواز یزدی ها به حج تمتع
با نزديک شدن به اعزام زائران حج تمتع و به‌منظور هماهنگي کليه ارگان‌هاي مرتبط در فرودگاه بين‌المللي یزد، نشست کميته تسهيلات ويژه حج تمتع در اين فرودگاه برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومي اداره‌ کل فرودگاه‌هاي استان یزد؛ در اين نشست که عباس محمدی مديرکل فرودگاه های یزد، با حضور معاونین، اصغرشریفی مدیرکل حج و زيارت استان یزد، فرماندهان پلیس، سپاه حفاظت، گذرنامه و تمامی ارگان‌های مربوطه و همچنين نمايندگان شرکت‌ هواپيمايي ايران‌اير حضور داشتند کليه راهکارهاي ترافيکي، حفاظتي، امنيتي و خدماتي مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

در اين جلسه محمدی مدیرکل فرودگاه های یزد برگزاري اين عمليات را فيضي بزرگ براي ارائه خدمات به زائران بيت‌ الله الحرام برشمرد و اظهار اميدواري کرد؛ با همکاري مسئولان و دست‌اندرکاران و با وجود محدوديت‌هاي موجود بهترين خدمات در اين زمينه ارائه شود.

وی گفت: عملیات اعزام حجاج استان یزد به سرزمین وحی از 27 تا 30مرداد ماه امسال انجام می‌شود و در این مدت 2270 زائرین خانه خدا به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

محمدی با اشاره به تأکید مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها وناوبری هوایی کشور مبنی بر افزایش کیفیت خدمات رسانی به زائران و مستقبلین گفت: اداره‌کل فرودگاه‌های استان یزد نیز برنامه‌های ویژه‌یی جهت انجام عملیات حج در نظر گرفته است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان با اشاره به آمادگی کامل این اداره‌کل برای هرگونه تاخیرات احتمالی در پروازها گفت: کلیه ارگان‌ها و نهادهای دخیل در عملیات  حج باید خود را برای هرگونه پیشامد احتمالی آماده کنند و حضور 24 ساعته نمایندگان ارگان‌ها و نهادها در فرودگاه الزامی است.

گفتنی است فرودگاه بین المللی یزد، دهمین ایستگاه حج به لحاظ تعداد حجاج در کشور است که وظیفه اعزام و پذیرش 2390هزار یزدی را توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) در قالب 16 کاروان و 9سورتی پرواز برعهده دارد و با هواپيمای ايرباس A300انجام می‌شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد