خبر خبر

بروزرسانی سیستم‌های اعلان پرواز فرودگاه یزد
سامانه جدید FIDS فرودگاه بین المللی یزد با همکاری اداره‌کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی روز گذشته تحویل و راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل فرودگاه های استان یزد ؛ عباس محمدی مدیرکل فرودگاه‌های یزد با اعلام این خبر گفت: با توجه به یکپارچه‌سازی و هماهنگی با سایر فرودگاه‌های بین المللی در خصوص   (FIDS)  اعلان پرواز، سیستم اطلاعات پرواز و کانترهای ترمینال مسافری فرودگاه بین‌المللی شهید آیت الله صدوقی یزد از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ساماندهی و بروز شد.

هدف از نصب این سیستم جدید ایجاد یک سامانه متمركز كشوري برای ارائه اطلاعات همزمان پروازهای فرودگاه‌ها به صورت هوشمند است که قابليت اطلاع‌رساني دقيق و يكپارچه را در اين حوزه را فراهم کرده و عملا هيچ‌گونه عدم انطباق اطلاعات پروازها در مبدا و مقصد مشاهده نخواهد شد.

اين سامانه كاملا به صورت «وب بيس» بوده كه اين امر سهولت و سرعت استفاده از اين سيستم را بالا خواهد برد. به‌علاوه اينكه مشكلات و حجم كار حوزه پشتيباني فني در سمت كاربر را به حداقل خواهد رساند.

يكي ديگر از ویژگی‌های سامانه جديد برخورداری از قابليت گزارشگيري بسيار دقيق و متنوع است.

پخش نوای اذان به‌صورت همزمان در ترمینال‌های فرودگاه و اتصال به سامانه‌های دیگر فرودگاهی برای دقیق‌تر شدن اطلاع‌رسانی(پیام‌های هوانوردی، برج مراقبت) و همچنین استفاده از استانداردهای بروز ناوبری وFIDS  و تغییر در جلوه‌های بصری نمایشگرهای سالن برای راهنمایی مخاطبان از دیگر قابلیت‌های این سامانه است

گفتنی است همزمان با نصب این سامانه ،کارکنان مراقبت‌ پرواز و اطلاعات پرواز این فرودگاه دوره‌های آموزشی مربوط به این سامانه را گذراندند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد