خبر خبر

لزوم ايجاد ترمينال کارگو براي پروازهاي تجاري فرودگاه بين‌المللي يزد
مسئول روابط عمومي اداره کل فرودگاه بين‌المللي شهيد آيت الله صدوقي يزد، با اشاره به اين‌که در سال گذشته بالغ بر هفت هزار نشست و برخاست هواپيما در اين فرودگاه انجام شده است، گفت: ترمينال کارگو لازمه پروازهاي تجاري فرودگاه بين المللي يزد است .

«محمدجواد ادیب‌دوست» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، با اشاره به این‌که جابه‌جایی مسافر از جمله وظایف شرکت فرودگاه‌ها است، اظهار کرد: در راستای انجام این وظیفه و بر اساس آمار ارائه شده در سال گذشته 764 هزار و 214 مسافر پذیرش و اعزام شدند .

وی با بیان این‌که هفت هزار و 486 نشست و برخاست هواپیما در سال 96 در این فرودگاه انجام شده است، افزود: از این تعداد نشست و برخاست انجام شده، 6 هزار و 291 پرواز مسافری بوده است .

مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد، در ادامه آمار جابه‌جایی مسافران داخلی را در سال گذشته 732 هزار و 475 مسافر عنوان کرد و گفت: در این مدت ذکر شده 31 هزار و 739 مسافر نیز به وسیله نشست و برخاست‌های خارجی جابه جا شدند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت حمل و نقل هوایی در توسعه صنعت گردشگری استان اشاره کرد و افزود: در دستور کار است تا با برنامه‌ریزی در زمینه پروازهای خارجی گرجستان، دبی، باکو و آنتالیا نیز به مقاصد پروازی این فرودگاه اضافه شوند .

ادیب دوست، با بیان این‌که افزایش پروازها در ماه‌های آینده به مقاصد تهران، مشهد، کیش و اهواز از برنامه‌های در دست اجرا است، اظهار کرد: برقراری نشست و برخاست‌ها به مقاصد زاهدان، شیراز و شمال کشور از دیگر برنامه‌های فرودگاه بین المللی یزد می‌باشد .

وی افزود: در حال حاضر از فرودگاه بین المللی شهید صدوقی یزد، پرواز به سمت مقاصد تهران، مشهد اهواز، بندرعباس، کیش و بغداد برقرار است .

این مقام مسئول در پایان در مورد برقراری نشست و برخاست‌های تجاری خاطرنشان کرد: فرودگاه بین المللی یزد فاقد سوله و انبار بارهای تجاری و به اصطلاح ترمینال کارگو می‌باشد .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد