خبر خبر

مراسم روز جهاني کنترلرترافيک هوايي در فرودگاه يزد
مراسم روز جهاني کنترلرترافيک هوايي طي مراسمي در فرودگاه بين المللي شهيد آيت الله صدوقي يزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان یزد؛ مراسم گرامیداشت روز جهاني کنترلرترافیک هوایی امروز با حضور عباس محمدی مدیرکل فرودگاه های استان و کنترلرهاي ترافیک هوایی در فرودگاه بین المللی یزد برگزار شد.

عباس محمدی مدیرکل فرودگاه های یزد به عنوان سخنران اصلي اين مراسم با تبريک 20 اکتبر روز جهاني کنترلرترافیک هوایی به همه ي همکاران، از نقش کنترلرهاي ترافیک هوایی با عنوان نقشي بي بديل در صنعت هوانوردي کشور ياد کرد.

وی با اشاره به تلاش مستمر و شبانه روزي کارکنان مراقبت پرواز در زمينه ارائه خدمات هوانوردي به روزانه بيش از ده ها پرواز برفراز استان یزد افزود: هدايت سالانه 8000 هزار پرواز بر فراز استان آنهم در شرايط تحريم افتخاري براي کشور است که مرهون تلاش کليه همکاران بويژه کارکنان خدوم و ايثار گر مراقبت پرواز یزد و مرکز کنترل فضاي کشور می باشد.

مدیرکل فرودگاه های استان در ادامه " نظم " را ويژگي مهم حرفه مراقبت پرواز عنوان کرد و گفت: حرفه مراقبت پرواز حرفه اي است که بطور دائم در حال بازرسي و ارزيابي است به همين دليل رعايت نظم در اين حرفه از اهميت فوق العاده اي برخوردار است.

وي با اشاره به مقررات سازمان بين المللي هواپيمايي کشوري " ايکائو " در خصوص کنترل پروازها تاکيد کرد: کارکنان مراقبت پرواز علاوه بر ملزم بودن به رعايت اين مقررات، بايد با خلبان هواپيماهاي پروازي و عبوري نيز هماهنگ باشند به همين دليل حرفه مراقبت پرواز دقت و نظم خاصي را مي طلبد.

محمدی با تاکید بر اینکه پروازهای این فرودگاه روبه افزایش است٬ نیاز به یک ساختمان تکنیکال بلاک و یک ساختمان اداری جدید و دیگر تجهیزات را ضروری دانست و در مورد ابنیه موجود گفت: این ابنیه در اواسط دهه 40 و براساس استانداردهای آن زمان ساخته شده است و فاقد سازه فلزی و استحکام و کارآیی لازم است.

همچنین در پايان اين مراسم با اهدا لوح وهدايايي از متخصصان مراقبت پرواز تقدیر شد.

گفتنی است، 20 اکتبر هر سال روز جهاني کنترلر ترافیک هوایی نامگذاري شده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد