خبر خبر

برپايي جشن تکليف فرزندان کارکنان و تقدير از فعالان نماز در فرودگاه يزد
در روزهاي پاياني سال جاري، آيين جشن تکليف فرزندان کارکنان و تقدير از فعالان نماز باحضور مشاور مديرعامل و رئيس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه هاوناوبري هوايي ايران در فرودگاه بين المللي آيت الله صدوقي يزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان یزد؛ دراین مراسم عباس محمدی مدیرکل فرودگاه های استان ضمن تبریک به مرحله تکلیف رسیدن فرزندان کارکنان بیان داشت: جشن تکلیف یکی از وقایع مهم در زندگی هر نوجوان است که لحظه های شیرین و به یادماندنی را برای استقبال از تکالیف الهی به ارمغان می آورد.

وی افزود: برگزاری اینگونه جشن ها از عوامل تاثیرگذاری است که نوجوانان به اهمیت ادای تکلیف الهی بیشتر آشنا می شوند.

در ادامه این مراسم محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه هاو ناوبری هوایی کشور ضمن قدردانی از برگزار کنندگان مراسم و همچنین خانواده ها و فرزندان آنها اظهار داشت: از امروز مکلفان وارد یک صحنه جدیدی می شوند که خدای متعال مهربان تر از گذشته به آنان نگاه می کند.

وی بر انجام وظایف مکلفان نسبت به والدین بر اساس آیات قرآن تاکید کرد و گفت: نوجوانان وظیفه دارند به پدر ومادر خود نیکی کنند و نباید در هیچ شرایطی احترام و بزرگی والدین را فراموش کنند.

عباسی در ادامه به برگزاری جشن تکلیف اشاره کرد و افزود: برپایی این مراسم حکایت از توجه به تربیت اسلامی و اهمیت مقوله نماز و سایر احکام اسلامی برای فرزندان و خانواده های کارکنان دارد.

وی در ادامه با اشاره به آیه 159 سوره آل عمران " ولو کنت فظا غلیظ القلب لانفضوا من حولک" یکی از ویژگیهای پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار علیهم السلام را مهربان بودنشان با مردم دانست و گفت: اگر رفتارتان ، گفتارتان و عملتان تند باشد مردم از کنارتان فرار میکنند لیکن نتیجه می گیریم که یکی از راه های ارتباط موثر با دیگران خوش اخلاق بودن فرد می باشد.

در پایان این مراسم برنامه های مذهبی توسط کارشناس خانواده در حوزه و دانشگاه برگزار گردید که مورد استقبال فرزندان به تکلیف رسیده و همچنین حاضران قرار گرفت و هدایایی نیز به رسم یادبود از سوی اداره کل فرودگاه های استان یزد و ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه هاوناوبری هوایی ایران به مکلفین و فعالان نماز اهداء شد.

گفتنی است برای 11 نفر از پسران و دختران تازه به سن تکلیف رسیده این جشن برپاشد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد