خبر خبر

افزايش ۵۵ درصدي پروازهاي فرودگاه يزد
مديرکل فرودگاه بين المللي يزد از افزايش ۵۵ درصدي اعزام و پذيرش مسافر در اين فرودگاه طي ارديبهشت ۹۹ در مقايسه با فروردين ماه ۹۹ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان یزد، عباس محمدی اظهار کرد: به دليل برطرف شدن برخی محدودیت های اجتماعی، طي اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین ماه گذشته نشست و برخاست هواپيما در فرودگاه بین المللی یزد به ۲۹۴ سورتی پرواز  و اعزام و پذيرش مسافر نيز به ۲۳۰۸۷ نفر و ۱۲۰۶۴۲ کیلوگرم مقدار بار و مرسولات پستی جابجا شده است.
وي بيان کرد:اردیبهشت ماه امسال به دليل شيوع بيماري کرونا نسبت به ماه مشابه سال گذشته با رشد منفي ۴۶درصدي پرواز ها کاهش يافته است.
وی به افزایش پروازهای فرودگاه بین المللی یزد از اواخر ماه خرداد اشاره کرد و افزود: برخی پروازهای فرودگاه یزد نیز تا حدودی از سوی شرکت های هواپیمایی به حالت عادی بازگشته است و به زودی  شاهد افزایش پروازها خواهیم بود.
محمدی با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی ایران ایر، کیش ایر، کارون، پویاایر، آسمان، آتا و کاسپین عهده دار تردد هوایی از فرودگاه بین المللی یزد به مقاصد مختلف هستند، افزود: در پروازها نیز پروتکل‌های موجود از جمله استفاده از ماسک و دستکش و رعایت مسایل بهداشت فردی رعایت می‌شود .
مدیرکل فرودگاه های یزد بیان داشت:  فرودگاه بین المللی یزد برای ارتقای بهداشت و سلامت کارکنان و مسافران و جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، با رعایت فاصله گذاری اجتماعي در محل هاي ايستایی مردم قبل از گیت ها و کانترهای پروازی(نصب برچسب های جانمایی محل ایستایی مسافران) و همچنین علامت گذاری مبلمان و صندلی های فرودگاه، آمادگی پذيرش مسافران را دارد.
وی به تامین تجهیزات استریل سازی اماکن و ترمینال مسافری و محیط های عملیاتی و اداری و اجرای عملیات میکروب زدایی طبق برنامه مدون و به تناوب اشاره کرد و گفت: روزانه محیط های فرودگاهی توسط عوامل خدمات فرودگاهی گندزدایی می شود و دستورالعمل های لازم برای حفاظت از مسافران انجام می شود.
محمدی گفت: امیدواریم با تدبیر مسوولان کشوری و استانی ضمن رعایت موازین بهداشتی و حفظ سلامت مسافران روند انجام پروازها به تدریج به روال گذشته بازگردد و خدمات هوایی مورد نیاز را در حوزه حمل و نقل تامین کنیم.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد